Wolontariat na XVIII PRZEGLĄDZIE TEATRÓW AMATORSKICH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W dniu 9 X 2015 roku odbył się XVIII Przegląd Teatrów Amatorskich Osób Niepełnosprawnych w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.
Organizatorem Przeglądu jest Dom Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie Dom
w Szarocinie.
W tym roku na scenie publiczność mogła podziwiać 13 spektakli wykonanych przez 120 niepełnosprawnych aktorów.
W organizacji imprezy pomagała młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych
i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

W tym radosnym dniu nie zabrakło wspaniałych przeżyć jakich dostarcza każdemu widzowi teatr i spotkanie dawno nie widzianych przyjaciół i znajomych.
Wieczorem po obejrzeniu spektakli wszyscy bawili się na dyskotece.

Rok szkolny 2015-2016

Opiekunem Wolontariatu w roku szkolnym 2015/2016 jest p. Sylwia Oleksy.

Przedsięwzięcia zaplanowane na rok szkolny 2015/2016 to przede wszystkim integracja i pomoc przy organizowaniu spotkań i uroczystości w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie, zbiórka nakrętek plastykowych na rehabilitację dla Norberta, a także pomoc potrzebującym.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dzisiaj tj 02 czerwca 2015r. wolontariusze z naszej szkoły pomagają w organizacji i prawidłowym przebiegu mitingu lekkoatletycznego osób niepełnosprawnych na stadionie przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze.

Każdy z 26 wolontariuszy naszej szkoły ma określone zadanie do wykonania.

Jedni są opiekunami grup, które na ten dzień przybyły do Kamiennej Góry, inni są odpowiedzialni za przeprowadzenie konkurencji z różnych dyscyplin sportowych, jeszcze inni za catering.

Andrzejki

29 listopada uczniowie naszej szkoły w ramach wolontariatu pomagali uczniom szkoły nr 3
w Kamiennej Górze w organizacji Andrzejek.
Zabawa integracyjna dzieci z polskiej i czeskiej szkoły urozmaicona była różnorakimi wróżbami
i wspólną dyskoteką.
Opiekę nad uczniami pełniły p. Katarzyna Winiarska-Werbel i p. Sylwia Oleksy-Mitro.

30.11.2012 wolontariusze z naszej szkoły pomaali w organizacji Andrzejek dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie.
Nasi wolontariusze w roli wróżek i czarownic: Aleksandra Drohomirecka, Aleksandra Malinowska, Justyna Dziedzic, Agata Kiełbasa, Sylwia Lelonek, Karolina Nosal, Natalia i Sandra Rosiek przeprowadzali wróżby i uczestniczyli w dyskotece.

Zabawa Mikołajkowa w Czadrowie

Zabawa Mikołajkowa

Dnia 05.12.2014 roku o godzinie 16.00 w świetlicy w Czadrowie odbyły się Mikołajki. Tego dnia do dzieci zawitał Mikołaj ze Śnieżynkami i workiem pełnym prezentów, którymi obdarował wszystkie przybyłe dzieci. Podczas wizyty Mikołaja panowała wspaniała atmosfera i dopisywały świetne humory. Pomocnice Mikołaja zadbały o atrakcje w postaci ciekawych zabaw, po których dzieci wróciły bardzo szczęśliwe do domów.

Pani Sołtys i Rada Sołecka Czadrowa serdecznie dziękuje wolontariuszom w składzie: Marcelina Molenda, Kasia Bonarska, Anna Śliwińska, Dawid Wojcieszko z ZSZiO w Kamiennej Górze pod opieką Pani Winiarskiej-Werbel za pomoc i zaangażowanie w prowadzeniu Mikołajek.
Władze sołectwa serdeczne podziękowania składają również Panu Włodzimierzowi Steczko za pomoc finansową w przygotowaniu Mikołajek i podarunków dla dzieci.

tekst na https://czadrow.wordpress.com/2014/12/05/zabawa-mikolajkow

« Nowsze 1