POWIATOWE ZAWODY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ 2017 - relacja

Dnia 25 maja 2017 roku miały miejsce powiatowe zawody w siatkówce plażowej dziewcząt oraz chłopców.W rywalizacji udział wzięły 4 drużyny z dwóch szkół: Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących (ZSZiO) w Kamiennej Góry oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach; na jednym boisku walczyły dziewczęta a na drugim chłopcy.
Pierwsze dwa starcia odbyły się między zawodnikami z tych samych szkół (półfinały). ZSZiO rozpoczęło rywalizację. Do finału przeszli dzięki wygranej:
- spośród męskiego składu ZSZiO: Adrian Kanter, Kornel Salmanowicz natomiast ze składu ZSO: Szymon Dzimitromicz, Mateusz Kożuch ( walkę o 3 miejsce rozegrali: Dominik Michalik oraz Dominik Wasiczko (ZSZiO), Jakub Zasada i Dawid Sowiński(ZSO) )
- spośród żeńskiego składu ZSZiO: Natalia Tokarczyk, Dominika Takowska natomiast ze składu ZSO: Wiktoria Matusik, Sandra Skrzypczyk. ( walkę o 3 miejsce rozegrały: Patrycja Sabat i Aniela Pinczer(ZSZiO), Dominika Paluch i Monika Gawin(ZSO))

Rywalizacja dziewcząt:

W meczu o 3 miejsce nasze reprezentantki szły łeb w łeb z przeciwniczkami. Różnica w punktacji nie była większa niż 3 punkty, a co za tym szło prowadzenie obejmowała co chwilę jedna ze stron. Niekorzystnym warunkiem klimatycznym było przyświecające czasami słońce, które raziło zawodniczki. Niestety pierwszy set zakończył się szczęśliwie dla drużyny z ZSO (21;19). W drugiej partii nasze dziewczyny starały się wygrać tym bardziej, że pierwszego się nie udało. Po zaciętej grze drugi set należał do reprezentantek ZSZiO (23;21). Ostatni set był stresujący dla obu drużyn bo to on decydował kto otrzyma 3 miejsce a kto 4. Jednak 3 partia zakończyła się zwycięstwem drużyny z naszej szkoły (15;4). Do walki o 1 miejsce dla naszej szkoły walczyły Natalia i Dominika. Pierwszy set ukazywał świetne umiejętności gry dziewczyn z ZSZiO. Pomimo kilku straconych punktów udało im się utrzymywać sporą przewagę nad rywalkami. Partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem ekipy z ZSZiO(21;14). W drugim secie gra była bardziej wyrównana, gdyż już nie można było określić, tak jak w pierwszym secie, która z drużyn jest silniejsza. Każdy zespół starał się z całych sił, aby to do niego należała ta partia. Ostatecznie zwycięsko z tego seta wyszły dziewczyny reprezentujące naszą szkołę, tym samym wygrywając mecz 2;0.

I miejsce – Dominika Takowska (4C) i Natalia Tokarczyk (3G)
II miejsce – Wiktoria Matusik i Sandra Skrzypczyk
III miejsce – Patrycja Sabat (3B) i Aniela Pinczer (2G)
IV miejsce – Dominika Paluch i Monika Gawin

Opiekun składu ZSZiO: Pan Piotr Lema

Rywalizacja chłopców:

Mecz o 3 miejsce na podium rozpoczął się wyrównaną walką z niewielką przewagą reprezentantów naszej szkoły. Niestety przeciwna drużyna po chwili wyszła na kilku punktowe prowadzenie. Starania naszego zespołu zakończyły się w pierwszym secie porażką (21;14). Druga partia nie różniła się na początku od pierwszej, ponieważ nie było znaczącej przewagi w punktacji. Starcie między dwoma zespołami było zacięte lecz to drużyna z ZSZiO okazała się lepsza wygrywając seta(23:21). Ekipy musiały rozegrać 3 partie aby wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie to reprezentanci naszej szkoły wygrali mecz zdobywając jednocześnie 3 miejsce(16;14). Kolejne a zarazem kończące spotkanie miało zadecydować kto zostanie liderem w siatkówce plażowej wśród chłopców. Od początku zespół z ZSZiO pokazywał świetne zorganizowanie i umiejętności gry, mając już po paro minutowej grze 6-cio punktową przewagę. Do końca seta udało się utrzymać sporą różnicę w wyniku, ostatecznie kończąc go 21;7 dla chłopaków reprezentujących naszą szkołę. Drugi set zawodnicy ZSZiO rozpoczęli podobnie jak pierwszy- przewagą nad rywalami. Przeciwnicy pomimo wielu prób zdobycia punktu nie mogli nawet wyrównać wyniku. Mecz skończył się zwycięstwem ZSZiO 2;0 (II set 24;22).

I miejsce – Adrian Kanter (3A) i Kornel Salmanowicz (3A)
II miejsce – Szymon Dzimitrowicz i Mateusz Kożuch
III miejsce – Dominik Michalik (1C) i Dominik Wasiczko (3W)
IV miejsce – Jakub Zasada i Dawid Sowiński

Opiekun ZSZiO: Pan Tomasz Wyszomirski

Opracował Zespół Dziennikarski ZSZiO
Patrycja Majcher oraz Kinga Kałużny


POWIATOWE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ CHŁOPCÓW 2017

Dnia 14 marca 2017 roku w Hali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze odbyły się powiatowe zawody w piłkę ręczną chłopców. Spotkanie rozegrali zawodnicy reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących (ZSZiO) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących (ZSO).

Pierwsza połowa rozpoczęła się bramkami w pierwszych minutach meczu Marcina Sobieszkody, Mateusza Bijaka i Arkadiusza Ochmańskiego. Gra była zacięta, ekipa z liceum starała się grać ofensywnie aby nadrobić stracone już bramki (4;1), lecz to drużyna z naszej szkoły przyjmowała większość piłek i miała zdecydowaną przewagę nad rywalami. W 9 min Kacper Kopiecki zwiększył prowadzenie strzelając bramkę (6;1). Liceum zaczęło poprawiać swoją grę i zmniejszać przewagę przeciwników ale nie na długo, ponieważ po przerwie na żądanie Pana Lemy Ochmańskiego trafia do bramki ZSO. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9;4 dla ZSZiO po bramkach Bijaka, Ochmańskiego i Kopieckiego. Druga połowa ukazywała od samego początku dużą determinację i chęć powiększenia i tak dużej już przewagi ZSZiO. W 4 min. Kopiecki ponownie oddaje celny strzał, a zaledwie kilka minut później przewaga zawodników reprezentujących naszą szkołę wynosiła 6 bramek. (13;7). Liceum bardzo poprawiło swoją taktykę i zmniejszyło stratę w punktacji do 10;15. Mecz ostatecznie kończy się wygraną zespołu ZSZiO (17;12).

Skład ZSZiO:
Mateusz Bijak
Mikołaj Fryzowicz
Patryk Jasionka
Kacper Kopiecki
Seweryn Kosmalski
Maciej Matusik
Patryk Minnicki
Kamil Młodziński
Patryk Nawój
Arkadiusz Ochmański
Szymon Sikorski
Marcin Sobieszkoda
Bartłomiej Tarasek
Jakub Wieczorkiewicz
Adrian Wojtarowicz
Opiekun ; Pan Piotr Lema

Opracował Zespół Dziennikarski ZSZiO
Patrycja Majcher oraz Gabriela Bocheńska


POWIATOWE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT 2017

7 marca 2017r. W hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 w Kamiennej Górze miały miejsce powiatowe zawody w piłkę ręczną dziewcząt. W rywalizacji udział wzięły 2 drużyny: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Mecz został rozegrany 2 × 15 min.
Już w 1 min ZSO wyszło na prowadzenie, lecz po chwili Natalia Mułka z rzutu karnego doprowadziła do wyrównania wyniku. Świetnie wykonywane podania oraz strzały przyniosły prowadzenie drużyny ZSZiO po bramkach Klaudii Skupień i Klaudii Stelmaszczyk. Pomimo starań drużyny z liceum, dziewczyny reprezentujące naszą szkołę nie pozwoliły im dorównać wyniku przeciwniczkom. Niedługo potem punktację podnosi Stelmaszczyk oraz Skupień zdobywając tym samym jeszcze większą przewagę nad rywalkami. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 5:2 dla ZSZiO.
Po krótkiej przerwie zawodniczki z naszej szkoły rozpoczęły druga połowę bramką Klaudii Skupień. Po trafiony karnym ze strony liceum ( 6:4 ) ZSZiO nie pozostało dłużne, padły dwa szybkie gole: Dominiki Takowskiej i Natalii Mułki ( 8:4 ). Przeciwniczki miały coraz mniejsze szanse zdobyć prowadzenie lub chociaż wyrównać wynik. Skupienie i bardzo dobre rozegranie każdej piłki skutkowało większą przewaga ekipy z ZSZiO ( Mułka 3 bramki, Woźniak 1, Skupień 1: 13;6 ).
Ostatecznie z meczu zwycięsko wyszła drużyna reprezentująca naszą szkołę.

ZSZIOZSO 13:6

Skład ZSZiO :
Natalia Mułka
Dominika Takowska
Anita Król
Karolina Matłoka
Magdalena Myśków
Sandra Nowak
Klaudia Skupień
Klaudia Stelmaszczyk
Natalia Tokarczyk
Karolina Woźniak
Opiekun: Pan Tomasz Wąsowski

Opracował Zespół Dziennikarski ZSZiO
Patrycja Majcher oraz Gabriela Bocheńska


FINAŁ STREFY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW 2017

Dnia 10 lutego 2017 roku ( piątek ) odbyły się finały strefy Jeleniogórskiej w piłkę halową chłopców. Spotkanie miało miejsce na hali sportowej ZSZiO. W starciu udział wzięło 6 drużyn: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamienna Góra(ZSZiO), Zespół Szkół Ogólnokształcących Kamienna Góra(ZSO), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Lubań, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Zgorzelec, Liceum Ogólnokształcące Mirsk oraz I Liceum Ogólnokształcące Bolesławiec. Spotkanie otworzył mecz gospodarzy (ZSZIO) przeciwko ZSO. Gra od początku była bardzo zacięta. Chłopaki reprezentujący naszą szkołę oddali kilka strzałów niestety nie celnych. W 6 min liceum zdobyło bramkę i wyszło na prowadzenie. 2 min później padł kolejny strzał ze strony liceum i mecz zakończył się 2:0 dla ZSO. Kolejne starcie stoczyło znów ZSZiO lecz przeciwko ZSP Lubań. Już w 2 min Kamil Młodziński strzela gola co jednocześnie daje naszym zawodnikom prowadzenie. Rywale starali się grać ofensywnie aby wyrównać wynik. Nie udaje im się to a Bartosz Siwak w 7 min zwiększył przewagę na 2:0. W przedostatniej minucie gry przeciwnicy grali w osłabionym zespole, ponieważ jeden z zawodników został zdjęty z boiska. W meczu zwycięstwo odniosła nasz skład z ZSZiO (2;0). 5 kolejkę ZSZiO rozegrało z drużyną z Bolesławca. W pierwszej minucie Bartosz Siwak strzela bramkę wyprowadzając naszą ekipę na prowadzenie. Nie zasiadł on jednak na laurach i dwie minuty później padł kolejny celny strzał w jego wykonaniu (2;0). Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę nie dawali szans przeciwnikom na wyrównanie wyniku. Niedługo po 2 bramkach Bartosz Siwak zdobywa hattricka strzelając 3 bramkę. Mecz nie mógł skończyć się inaczej jak wygraną ZSZiO, której ostatecznie przewaga wynosiła 4;0 (po bramce Jana Wiktora). Nasi zawodnicy zmierzyli się w 9 meczu z ekipą z Mirska. Ponownie swoje umiejętności pokazał Bartek strzelając na 1;0 w 1 minucie gry. Niestety Mirsk wyrównał wynik a minutę później wyszli na prowadzenie. Pomimo narastających emocji ze strony naszych zawodników widać było, że dalej byli ogromnie zdeterminowani i skupieni na grze aby nie popełnić kolejnego błędu. Mecz ostatecznie kończy się 3;1 dla Mirska po kolejnej bramce w ostatniej minucie gry. Ostatni mecz jaki zagrali nasi zawodnicy był przeciwko ekipie z ZSP ze Zgorzelca. W 3 min pierwszą bramkę zdobył Bartosz Siwak tym samym dając przewagę swojej drużynie. w 4 min doszło jednak do wyrównania wyniku. Rywalizacja kończy się niekorzystnie dla naszej drużyny (2;1 dla Zgorzelca).

Wyniki reszty meczy:
- ZSO Kamienna Góra : ZSP Zgorzelec ( 3;1 )
- LO Mirsk : ZSP Lubań ( 1;3 )
- ZSP Zgorzelec : LO Mirsk ( 1;0 )
- I LO Bolesławiec : ZSO Kamienna Góra ( 0;0 )
- ZSP Zgorzelec : ZSP Lubań ( 0;0)
- ZSP Zgorzelec : ZSP Lubań ( 4;5 )
- LO Mirsk : ZSO Kamienna Góra ( 2;0 )
- LO Mirsk : I LO Bolesławiec ( 2;0 )
- ZSO Kamienna Góra : ZSP Lubań ( 0;3 )
- ZSP Zgorzelec : I LO Bolesławiec ( 2;1 )

I miejsce: ZSP Lubań
II miejsce: LO Mirsk
III miejsce: ZSO Kamienna Góra
IV miejsce: ZSP Zgorzelec
V miejsce: ZSZiO Kamienna Góra
VI miejsce: I LO Bolesławiec

Skład ZSZiO:
Bijak Mateusz
Bijak Michał
Czerwiński Mateusz
Filip Kacper
Guzik Seweryn
Minicki Patryk
Młodziński Kamil
Siwak Bartosz
Sochacki Sebastian
Wąs Michał
Opiekun: Pan Tomasz Wąsowski

Opracował Zespół Dziennikarski ZSZiO:
Patrycja Majcher oraz Kinga Kałużny