POWIATOWE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ CHŁOPCÓW 2017

Dnia 14 marca 2017 roku w Hali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze odbyły się powiatowe zawody w piłkę ręczną chłopców. Spotkanie rozegrali zawodnicy reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących (ZSZiO) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących (ZSO).

Pierwsza połowa rozpoczęła się bramkami w pierwszych minutach meczu Marcina Sobieszkody, Mateusza Bijaka i Arkadiusza Ochmańskiego. Gra była zacięta, ekipa z liceum starała się grać ofensywnie aby nadrobić stracone już bramki (4;1), lecz to drużyna z naszej szkoły przyjmowała większość piłek i miała zdecydowaną przewagę nad rywalami. W 9 min Kacper Kopiecki zwiększył prowadzenie strzelając bramkę (6;1). Liceum zaczęło poprawiać swoją grę i zmniejszać przewagę przeciwników ale nie na długo, ponieważ po przerwie na żądanie Pana Lemy Ochmańskiego trafia do bramki ZSO. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9;4 dla ZSZiO po bramkach Bijaka, Ochmańskiego i Kopieckiego. Druga połowa ukazywała od samego początku dużą determinację i chęć powiększenia i tak dużej już przewagi ZSZiO. W 4 min. Kopiecki ponownie oddaje celny strzał, a zaledwie kilka minut później przewaga zawodników reprezentujących naszą szkołę wynosiła 6 bramek. (13;7). Liceum bardzo poprawiło swoją taktykę i zmniejszyło stratę w punktacji do 10;15. Mecz ostatecznie kończy się wygraną zespołu ZSZiO (17;12).

Skład ZSZiO:
Mateusz Bijak
Mikołaj Fryzowicz
Patryk Jasionka
Kacper Kopiecki
Seweryn Kosmalski
Maciej Matusik
Patryk Minnicki
Kamil Młodziński
Patryk Nawój
Arkadiusz Ochmański
Szymon Sikorski
Marcin Sobieszkoda
Bartłomiej Tarasek
Jakub Wieczorkiewicz
Adrian Wojtarowicz
Opiekun ; Pan Piotr Lema

Opracował Zespół Dziennikarski ZSZiO
Patrycja Majcher oraz Gabriela Bocheńska


POWIATOWE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT 2017

7 marca 2017r. W hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 w Kamiennej Górze miały miejsce powiatowe zawody w piłkę ręczną dziewcząt. W rywalizacji udział wzięły 2 drużyny: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Mecz został rozegrany 2 × 15 min.
Już w 1 min ZSO wyszło na prowadzenie, lecz po chwili Natalia Mułka z rzutu karnego doprowadziła do wyrównania wyniku. Świetnie wykonywane podania oraz strzały przyniosły prowadzenie drużyny ZSZiO po bramkach Klaudii Skupień i Klaudii Stelmaszczyk. Pomimo starań drużyny z liceum, dziewczyny reprezentujące naszą szkołę nie pozwoliły im dorównać wyniku przeciwniczkom. Niedługo potem punktację podnosi Stelmaszczyk oraz Skupień zdobywając tym samym jeszcze większą przewagę nad rywalkami. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 5:2 dla ZSZiO.
Po krótkiej przerwie zawodniczki z naszej szkoły rozpoczęły druga połowę bramką Klaudii Skupień. Po trafiony karnym ze strony liceum ( 6:4 ) ZSZiO nie pozostało dłużne, padły dwa szybkie gole: Dominiki Takowskiej i Natalii Mułki ( 8:4 ). Przeciwniczki miały coraz mniejsze szanse zdobyć prowadzenie lub chociaż wyrównać wynik. Skupienie i bardzo dobre rozegranie każdej piłki skutkowało większą przewaga ekipy z ZSZiO ( Mułka 3 bramki, Woźniak 1, Skupień 1: 13;6 ).
Ostatecznie z meczu zwycięsko wyszła drużyna reprezentująca naszą szkołę.

ZSZIOZSO 13:6

Skład ZSZiO :
Natalia Mułka
Dominika Takowska
Anita Król
Karolina Matłoka
Magdalena Myśków
Sandra Nowak
Klaudia Skupień
Klaudia Stelmaszczyk
Natalia Tokarczyk
Karolina Woźniak
Opiekun: Pan Tomasz Wąsowski

Opracował Zespół Dziennikarski ZSZiO
Patrycja Majcher oraz Gabriela Bocheńska


FINAŁ STREFY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW 2017

Dnia 10 lutego 2017 roku ( piątek ) odbyły się finały strefy Jeleniogórskiej w piłkę halową chłopców. Spotkanie miało miejsce na hali sportowej ZSZiO. W starciu udział wzięło 6 drużyn: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamienna Góra(ZSZiO), Zespół Szkół Ogólnokształcących Kamienna Góra(ZSO), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Lubań, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Zgorzelec, Liceum Ogólnokształcące Mirsk oraz I Liceum Ogólnokształcące Bolesławiec. Spotkanie otworzył mecz gospodarzy (ZSZIO) przeciwko ZSO. Gra od początku była bardzo zacięta. Chłopaki reprezentujący naszą szkołę oddali kilka strzałów niestety nie celnych. W 6 min liceum zdobyło bramkę i wyszło na prowadzenie. 2 min później padł kolejny strzał ze strony liceum i mecz zakończył się 2:0 dla ZSO. Kolejne starcie stoczyło znów ZSZiO lecz przeciwko ZSP Lubań. Już w 2 min Kamil Młodziński strzela gola co jednocześnie daje naszym zawodnikom prowadzenie. Rywale starali się grać ofensywnie aby wyrównać wynik. Nie udaje im się to a Bartosz Siwak w 7 min zwiększył przewagę na 2:0. W przedostatniej minucie gry przeciwnicy grali w osłabionym zespole, ponieważ jeden z zawodników został zdjęty z boiska. W meczu zwycięstwo odniosła nasz skład z ZSZiO (2;0). 5 kolejkę ZSZiO rozegrało z drużyną z Bolesławca. W pierwszej minucie Bartosz Siwak strzela bramkę wyprowadzając naszą ekipę na prowadzenie. Nie zasiadł on jednak na laurach i dwie minuty później padł kolejny celny strzał w jego wykonaniu (2;0). Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę nie dawali szans przeciwnikom na wyrównanie wyniku. Niedługo po 2 bramkach Bartosz Siwak zdobywa hattricka strzelając 3 bramkę. Mecz nie mógł skończyć się inaczej jak wygraną ZSZiO, której ostatecznie przewaga wynosiła 4;0 (po bramce Jana Wiktora). Nasi zawodnicy zmierzyli się w 9 meczu z ekipą z Mirska. Ponownie swoje umiejętności pokazał Bartek strzelając na 1;0 w 1 minucie gry. Niestety Mirsk wyrównał wynik a minutę później wyszli na prowadzenie. Pomimo narastających emocji ze strony naszych zawodników widać było, że dalej byli ogromnie zdeterminowani i skupieni na grze aby nie popełnić kolejnego błędu. Mecz ostatecznie kończy się 3;1 dla Mirska po kolejnej bramce w ostatniej minucie gry. Ostatni mecz jaki zagrali nasi zawodnicy był przeciwko ekipie z ZSP ze Zgorzelca. W 3 min pierwszą bramkę zdobył Bartosz Siwak tym samym dając przewagę swojej drużynie. w 4 min doszło jednak do wyrównania wyniku. Rywalizacja kończy się niekorzystnie dla naszej drużyny (2;1 dla Zgorzelca).

Wyniki reszty meczy:
- ZSO Kamienna Góra : ZSP Zgorzelec ( 3;1 )
- LO Mirsk : ZSP Lubań ( 1;3 )
- ZSP Zgorzelec : LO Mirsk ( 1;0 )
- I LO Bolesławiec : ZSO Kamienna Góra ( 0;0 )
- ZSP Zgorzelec : ZSP Lubań ( 0;0)
- ZSP Zgorzelec : ZSP Lubań ( 4;5 )
- LO Mirsk : ZSO Kamienna Góra ( 2;0 )
- LO Mirsk : I LO Bolesławiec ( 2;0 )
- ZSO Kamienna Góra : ZSP Lubań ( 0;3 )
- ZSP Zgorzelec : I LO Bolesławiec ( 2;1 )

I miejsce: ZSP Lubań
II miejsce: LO Mirsk
III miejsce: ZSO Kamienna Góra
IV miejsce: ZSP Zgorzelec
V miejsce: ZSZiO Kamienna Góra
VI miejsce: I LO Bolesławiec

Skład ZSZiO:
Bijak Mateusz
Bijak Michał
Czerwiński Mateusz
Filip Kacper
Guzik Seweryn
Minicki Patryk
Młodziński Kamil
Siwak Bartosz
Sochacki Sebastian
Wąs Michał
Opiekun: Pan Tomasz Wąsowski

Opracował Zespół Dziennikarski ZSZiO:
Patrycja Majcher oraz Kinga Kałużny


FINAŁ STREFY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ DZIEWCZĄT 2017

3 lutego 2017r. miały miejsce finały strefy Jeleniogórskiej w piłkę halową dziewcząt. Spotkanie odbyło się na hali sportowej ZSZiO. W starciu udział wzięło 8 drużyn: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Kamienna Góra( ZSZiO ) , Zespół Szkół Lubomierz( ZS ), Szkoła Mistrzostwa Sportowego Karpacz ( SMS ), Zespół Szkół Ogólnokształcących Kamienna Góra ( ZSO ), Zespół Szkół Licealno- Gimnazjalnych Mirsk ( ZSL – G ), I Liceum Ogólnokształcące Bolesławiec( I LO ), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Lubań ( ZSP ) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Zgorzelec ( ZSP ).

Mecz rozpoczynający całe spotkanie rozegrali: ZSL-G Mirsk oraz ZSP Lubań ( 2;0 dla ZSL-G ).
Kolejny mecz zagrała drużyna ZSZiO Oraz ZS Lubomierz. Ekipa reprezentująca naszą szkołę nastawiła się na ofensywą grę. Starcie omal nie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny ( po nie zaliczonej bramce z autu ). Ostatecznie w meczu nie padła ani jedna bramka i tak też zostało do jego końca.
Następnie w 6 kolejce nasze dziewczyny grały przeciwko szkole z Lubania. Był to 2 mecz naszych zawodniczek, poprzednim razem nie udało się zdobyć żadnej bramki lecz w teh grze Natalia Dobrzańska wyprowadziła drużynę na prowadzenie strzelając gola. Po zaledwie minucie kolejna bramkę trafiła Agata Markiewicz. Ostatecznie ZSZiO wyszło zwycięsko z tego meczu ( 2;0 ).
Kolejny mecz rozegrały zawodniczki z ZSZiO z SMS Karpacz. Pomimo zmęczenia powoli pojawiającego się ze strony obu drużyn walka była zacięta. Wioleta Czaja nie wykorzystała stu procentowej szansy i spudłowała. Dziewczyny reprezentujące naszą szkołę były zdeterminowane aby wyjść z tego zwycięsko ale ekipie z Karpacza udało się zdobyć bramkę, która zadecydowała o ich zwycięstwie ( 1;0 dla ZSP Karpacz ). Przed ostatnim meczem, który rozegralismy był pierwszy pół finał. ZSZiO zmierzyło się z ZSL-G Mirsk. Do finału weszła niestety drużyna z Mirska. Na koniec zawodniczki z naszej szkoły zagrały mecz o 3 miejsce z SMS Karpacz. Rywalizacja rozpoczęła się niekorzystnie dla nas, ponieważ straciliśmy bramkę po minucie gry. Nasza drużyna starała się przejąć każdą piłkę aby wyrównać wynik. W 7 min ekipa z Karpacza zdobyła kolejny punkt zwiększając swoje prowadzenie. Kolejka zakończyła się 2:0 dla ZSP Karpacz. Zajęliśmy tym samym 4 miejsce.

Wyniki pozostałych meczy:
~ ZSO Kamienna Góra – LO Bolesławiec ( 1:0 )
~ SMS Karpacz – ZSP Zgorzelec ( 1:1 )
~ ZSO Kamienna Góra – ZSP Lubań ( 0:0 )
~ ZSL-G Mirsk – I LO Bolesławiec ( 2:0 )
~ ZS Lubomierz – SMS Karpacz ( 1:1 )
~ I LO Bolesławiec – ZSP Lubań ( 0:0 )
~ ZSO Kamienna Góra – ZSL-G Mirsk ( 0:0 )
~ ZS Lubomierz – ZSP Zgorzelec ( 1:1 )
*Pierwszy Półfinał: ZSZiO Kamienna Góra (
*Drugi Półfinał: ZSO Kamienna Góra: SMS Karpacz ( 1;1, 3;2 w rzutach karnych )
*Mecz o 3 miejsce: ZSZiO Kamienna Góra – SMS Karpacz ( 0:2 )
*Mecz o 1 miejsce: ZSO Kamienna Góra – ZSL-G Mirsk ( 3:2 )

I miejsce – ZSO Kamienna Góra
II miejsce – ZSL-G Mirsk
III miejsce – ZSP Karpacz
IV miejsce – ZSZiO Kamienna Góra
V miejsce – ZSP Lubań
VI miejsce – ZS Lubomierz
VII miejsce – I LO Bolesławiec
VIII miejsce – ZSP Zgorzelec

Skład ZSZiO :
Całko Gabriela
Czaja Wioleta
Dobrzańska Natalia
Markiewicz Agata
Jaszczur Dominika
Jelińska Natalia
Moryson Justyna
Myśków Magdalena
Pinczer Aniela
Skupień Klaudia
opiekun: pan Łukasz Mazur

Opracował Zespół Dziennikarski ZSZiO
Patrycja Majcher oraz Kinga Kałużny