Narodowe Święto Niepodległości


10 listopada 2016r uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZSZiO wzięli udział w uroczystych obchodach z okazji Święta Niepodległości.

O g. 9.00 w auli szkolnej odbył się uroczysty "Koncert dla ojczyzny" z udziałem zaproszonych gości: przedstawicieli powiatowych i miejskich władz samorządowych oraz przedstawicieli instytucji współpracujących z naszą szkołą.

Następnie o g.10.00 spod szkoły ruszył Marsz Niepodległości, który przeszedł ulicami miasta na teren przy Kościele p.w. M.B.Różańcowej. Przy obelisku poświęconym pamięci ofiar poległych w walce o wolną i niepodległą Polskę, zostały uroczyście odśpiewane hymn państwowy i pieśń Rota oraz został odczytany Apel Pamięci.

Po powrocie do szkoły, odbyło się rozstrzygniecie konkursu ogłoszonego przez dyrektora szkoły; ocenie podlegały: przygotowane przez uczniów poszczególnych klas kotyliony, plakaty, banery, przebrania. Jury w składzie: Starosta Powiatu p.J.Gęborys, ppłk Robert Pochodaj oraz przedstawiciele SU, jako zwycięzcę wyłoniło klasę IVE.

 

Galeria

Spotkania psychoedukacyjne dla rodziców

8 listopada 2016r odbyły sie spotkania profilaktyczne dla rodziców i wychowawców uczniów naszej szkoły z psychoterapeutą panem Piotrem Piotrowskim nt. "Bezpieczne dorastanie. Zaburzenia i zagrożenia w okresie dojrzewania". Wykład połączony był z prezentacją multimedialną. Po spotkaniu ogólnym rodzice i wychowawcy mieli możliwość przeprowadzenia rozmów indywidualnych.

P. Piotrowski jest psychoterapeutą, rekomendowanym trenerem I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, wykładowcą w WWSZiP.Wołyń – bolesna lekcja historii

W ramach edukacji polonistycznej i historycznej młodzież z klas: III a, IV a, IVe i IVw uczestniczyła w projekcji filmu ,, Wołyń,,. Wyjazd zorganizowała pani Marta Całko.Listopad miesiącem pamięci

Uczniowie ZSZiO przy okazji Święta Zmarłych pomyśleli także o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nie odmówi modlitwy. Dlatego wraz z księdzem Damianem Ziembikiewiczem oraz z panią Sylwią Oleksy porządkowali zaniedbane groby na cmentarzu komunalnym w Kamiennej Górze.Uzupełniające wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016-2017


W dniu 21 pażdziernika 2016 zostały przeprowadzone uzupełniające wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSZiO w Kamiennej Górze. W wyniku głosowania, z którego wyłączeni byli uczniowie ostatnich klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej do Samorządu uczniowskiego weszli:

 1. Czuba Klaudia 1A
 2. Matłoka Karolina 1A
 3. Klimecka Małgorzata 1C
 4. Michalik Dominik 1C
 5. Woźniak Karolina 1C
 6. Pyziak Klaudia 1C
 7. Dziubacka Dagmara 1C
 8. Wiktor Jan1C
 9. Gołębiewska Klaudia 1S
 10. Wojtarowicz Klaudia 1S
 11. Lizoń Weronika 1S
 12. Kumorek Nikodem 1S
 13. Wyszatkiewicz Agnieszka 1S
 14. Ostrowska Paulina 1S
 15. Pomietło Magdalena 1S
 16. Wiktor Krystian 1S
 17. Leśniak Adam 1S
 18. Plewa Dawid 1K
 19. Borys Piotr 1G

 1 2 5 6 7 9 11 12 13 52 53