(Nie)bezpieczna cyberprzestrzeń

Dnia 2.06.2016 roku 21-osobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w konferencji (Nie)bezpieczna cyberprzestrzeń. Konferencja była elementem ogólnopolskiego projektu edukacyjno-profilaktycznego Dzień Bezpiecznego Internetu, realizowanego przez  wałbrzyski Energetyk - przy współpracy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Urzędu Miasta w Wałbrzychu.
 Konferencja odbyła się w pięknym wnętrzu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.  Uczestnicy wysłuchali interesującego wykładu dr n. hum. Anny Andrzejewskiej z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Głównym celem było zapoznanie uczestników z najważniejszymi i aktualnymi zjawiskami występującymi w wirtualnym świecie. Wykład ilustrowany był etiudami filmowymi z obszaru niebezpieczeństw cyberprzestrzeni, w szczególności uzależnienia od cyberprzestrzeni - jako nowego
zjawiska społeczno-wychowawczego.„Dzień Otwarty Funduszy Europejskich”


Dnia 12 maja 2016r. uczniowie ZSZiO w Kamiennej Górze – kl. 3 E wraz z p. Dyrektor Mariolą Jaciuk
odwiedzili kamiennogórski ratusz w ramach akcji  „Dzień Otwarty Funduszy Europejskich”.PRZESŁANIE DLA MATURZYSTÓW ZSZiO

 

„Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą”.

 

Matura jest istotnym wydarzeniem w życiu każdego młodego człowieka.

Ten „egzamin dojrzałości”, który stanowi także symboliczne wejście w dorosłość daje wiele możliwości i szeroko otwiera wiele drzwi.

 

Pamiętaj Drogi Maturzysto,
nigdy nie zbaczaj z wybranej drogi,
którą obrałeś w wędrówce życia,
choćby ciernie raniły nogi,
a cel wydawał się nie do zdobycia!

 

W związku z tym, najlepsze życzenia dla wszystkich maturzystów. Jako znak, że trzymamy mocno kciuki, żeby egzamin poszedł jak najlepiej, a wszystkie pytania i zadania okazały się tymi najprostszymi z najprostszych! Pomyślności na przyszłość, trafnych wyborów, szczęścia
i wszelkiego powodzenia!!!Pożegnanie klas maturalnych


29 kwietnia 2016 roku pożegnaliśmy naszych tegorocznych maturzystów.
Podczas uroczystej gali, która odbyła się na kamiennogórskim rynku, uczniowie klas IV złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na absolwentów ZSZiO. Ten dzień był szczególnym podsumowaniem czterech lat nauki w szkole -  najlepsi odebrali zasłużone nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, pracę na rzecz szkoły oraz osiągniecia sportowe. „Absolwentką Roku 2015/2016” została Patrycja Ogłaza z klasy IVd, która na świadectwie ukończenia szkoły uzyskała średnią ocen 4,86 oraz wzorowe zachowanie.
Podziękowania za pracę na rzecz szkoły odebrała tez pani Beata Dąbrowska, która od 2008 pełniła funkcję przewodniczącej Rady Rodziców.
Uwieńczeniem uroczystości był muzyczny upominek przygotowany przez kolegów i koleżanki
z młodszych klas oraz słodki poczęstunek.ODWIEDZINY GIMNAZJALISTÓW

W dniu 26 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów.
Łącznie odwiedziło nas ok. 400 gimnazjalistów, z 9 gimnazjów z terenu powiatu kamiennogórskiego oraz wałbrzyskiego.

Do udziału w tej imprezie zaprosiliśmy pracodawców, z którymi współpracujemy w ramach praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowej; byli z nami przedstawiciele firm kamiennogórskich: PKS, Dofama Thies, Autocam,, Piekarnia Gertchen - Ruchała, Restauracja Rustykalna, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, Piekarnia Mordarscy z Lubawki, punkt promocyjny 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa oraz punkt informacyjny Państwowej Straży Pożarnej. Na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez wojsko, straż i naszych uczniów. Był więc symulator strzelnicy Cyklop na auli szkolnej, pokaz sprzętu przygotowany przez strażaków, poczęstunek przygotowany przez uczniów klas technikum organizacji usług gastronomicznych oraz klas ZSZ w zawodzie kucharz, występy muzyczne naszego szkolnego zespołu i pokaz w wykonaniu grupy teatralnej "Jestem, hej" działającej
w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.
Ponadto spotkanie zostało uatrakcyjnione przez pokaz w wykonaniu uczniów klasy technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk z innowacją pedagogiczną logistyka w wojskowości oraz pokaz sztuk walki.
Po części ogólnej gimnazjaliści mogli zwiedzać całą naszą szkołę; w salach zostały przygotowane prezentacje zawodów z nowej oferty edukacyjnej. Zaprezentowane w salach zawody to:
- technik logistyk z innowacją pedagogiczną logistyka w wojskowości
- technik logistyk z innowacją pedagogiczną logistyka w straży pożarnej
- technik spedytor 
- technik budownictwa
- technik hotelarstwa
- technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych
- technik mechatronik
- kucharz
- sprzedawca
- ślusarz
- mechanik pojazdów samochodowych.

Mamy nadzieję, że spotkanie dla gimnazjalistów było atrakcyjne i ciekawe.1 2 5 6 7 9 11 12 13 49 50