Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych (tzw. mundurowych)

W dniu 06.10.2016 w przepięknej scenerii zabytkowych budowli dawnego opactwa cystersów w Henrykowie Śl. miała miejsce uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych (tzw. mundurowych) trzech szkół dolnośląskich: Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojnowskiego w Henrykowie Śl., Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im 29 Pułku Piechoty II Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze. Uczniowie w obecności  Abp Józefa Kupnego, przedstawicieli WP, licznie przybyłych rodziców oraz przedstawicieli władz samorządowych wygłosili rotę przysięgi i zostali pasowani na kadetów.
Z ZSZiO w Kamiennej Górze w uroczystości uczestniczyli uczniowie klas pierwszych w specjalnościach logistyk wojskowości i logistyk ppoż.

Jesienny sezon wycieczek w ZSZiO

W ZSZiO w Kamiennej Górze rozpoczął się jesienny sezon wycieczek. Klasy pierwsze uczestniczyły w licznych wycieczkach integrujących zespoły klasowe, a klasy starsze w wycieczkach krajoznawczych i dydaktycznych. Większość wycieczek pozwoliła uczestnikom na poznanie wielu ciekawych miejsc w naszym regionie.

Klasa pierwsza technikum organizacji usług gastrnomicznych wraz z wychowawcą mgr A. Białkowską-Mankiewicz zwiedza urocze zakątki Kamiennej Góry.

Klasa pierwsza technik spedytor wraz z wychowawcą. mgr M. Drozdą odwiedziła fińską firmę zlokalizowaną w Kobierzycach. UPM Raflatac-branża logistyczna. Uczniowie zapoznawali się z najnowszymi technikami planowania tras. Uczestniczyli w szkoleniu bhp w formie gry komputerowej.

Klasa trzecia technik hotelarstwa z wychowawcą mgr A. Długosz zwiedzała Bazylikę w Krzeszowie. Skorzystali również z oferty kina za rogiem.

Klasa pierwsza zawód ślusarz z wychowawcą mgr E. Rawską na rajdzie. Dzień chłopaka zaliczony!

Podpułkownik rezerwy Sławomir Galicki w ZSZiO

W dniu 30.09.2016 w auli ZSiO w Kamiennej Górze uczniowie spotkali się z panem podpułkownikiem rezerwy Sławomirem Galickim,  pisarzem, dziennikarzem, historykiem wojskowości . Pisarz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim udziale w misjach pokojowych i bojowych, w których uczestniczyli żołnierze WP.

Wojacy na poligonie

Kolejny już raz nasi „ wojacy” z klas mundurowych przeżywali  swoją wielką przygodę na poligonie w Świętoszowie.  Pomimo wysiłku i potu na ćwiczeniach humory wszystkim dopisywały.

Ćwiczenia terenowe uczniów klas mundurowych

W dniu 12 wrzesnia 2016 roku uczniowie klas mundurowych ZSZiO w Kamiennej Górze rozpoczęli ćwiczenia terenowe. Uczniowie klas kształcących w zawodzie logistyk ze specjalnością logistyk wojskowości ,pod opieką nauczycieli udali się na ćwiczenia w jednostce wojskowej w Świętoszowie, a uczniowie klas kształcących w zawodzie logistyka ze specjalnością strażacką będą odbywać ćwiczenia w PSP w Kamiennej Górze.
Wszystkim uczestnikom ćwiczeń życzymy sukcesów.

1 2 3 4 5 7 9 10 11 49 50