Święty Mikołaj

Jesteśmy po długo oczekiwanej wizycie Świętego Mikołaja, który 6 grudnia odwiedził naszą placówkę. Nie obyło się bez słodkości i rozmów ze Świętym, któremu towarzyszyły sympatyczne śnieżynki.Wolontariat w ZSZiO nie tylko od święta

W dniu 5 grudnia 2016 roku z okazji Dnia Wolontariatu w naszej szkole odbyły się liczne konkursy związane w tematyką wolontariatu a w całej szkole można dostrzec plakaty zachęcające do pomocy potrzebującym.

W organizację dnia wolontariatu zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas.
Wszelkie podjęte działania prowadziły do integracji społeczności uczniowskiej oraz wrażliwości
i  otwartości na sytuację drugiego człowieka.

Ponieważ dobrze jest spotkać na drodze swojej pracy zawodowej młodych ludzi otwartych na potrzeby innych, wrażliwych i chętnych do niesienia pomocy, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas na rzecz drugiego człowieka.

Nie zawsze w życiu się udaje, nie zawsze możemy przewidzieć upadek i niepowodzenie, nigdy nie wiadomo, kiedy powieje nieprzychylny wiatr i zmiecie wszystkie nasze nadzieje i plany. Dobrze jest wtedy, nie pytając o przyczynę, podać rękę potrzebującym, podzielić się kawałkiem chleba, wolnym czasem, dobrym słowem i nadzieją na lepsze jutro…. Dobrze jest wiedzieć, że jest ktoś, na kogo można liczyć.Chłopska Szkoła Biznesu


W dniu 30.11.2016 Uczniowie kl.III G wzięli udział w grze ekonomicznej "Chłopska Szkoła Biznesu" , która przeprowadziły pracownice DWUP w Wałbrzychu na zaproszenie nauczyciela podstaw przedsiębiorczości mgr Justyny Rawskiej. Lekcja cieszyła sie dużym zainteresowaniem. Kolejne lekcje już od następnego tygodnia z innymi klasami naszej szkoły.

Podczas rozgrywki „Chłopskiej Szkoły Biznesu” uczeń może:

  • – sprawdzić się w roli przedsiębiorcy,
  • – ćwiczyć szybkie podejmowanie decyzji w warunkach konkurencji i presji czasu,
  • – rozwijać umiejętności szacowania i podejmowania ryzyka ekonomicznego,
  • – rozwijać umiejętności negocjacyjne, stosując je w praktyce,
  • – ćwiczyć umiejętność tworzenia i realizacji strategii działań,
  • – lepiej zrozumieć współczesne zjawiska ekonomiczne,
  • – rozwinąć zdolność analitycznego myślenia,
  • – poznać w działaniu podstawowe zjawiska zachodzące na wolnym rynku,
  • – odnaleźć swoje miejsce w grupie,
  • – poznać historię społeczno-gospodarczą ziemi andrychowskiej jako unikalny przykład rozkwitu przedsiębiorczości w XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej.

 Nagroda Prezesa Rady Ministrów


Krystian Nakonieczny uczeń klasy IV A odebrał z rąk  Dolnośląskiego Kuratora Oświaty p. R. Kowalczyka stypendium Prezesa Rady Ministrów, za wysokie wyniki w nauce. W poprzednim roku szkolnym Krystian uzyskał śrenią ocen 5,6. Uroczystość odbyła sie w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju.Szlachetna paczka


Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu włączyły się w Ogólnopolską Akcję Szlachetnej Paczki.
Akcja jest już ogłoszona  wśród naszej młodzieży. 
Proszę o zapoznanie się z opisem rodziny, którą wybraliśmy i  w miarę możliwości przekazanie środków umieszczonych na liście.
Jest możliwość przekazania środków finansowych, za które zakupimy droższe artykuły wymienione na liście.

Opis rodziny
Pani Małgorzata (33 l.) i pan Leszek (33 l.) wychowują dwójkę dzieci: Klaudię (12 l.) oraz Kacpra (4 l.).
Rodzina pani Gosi i pana Leszka znajduje się w trudnej sytuacji, gdyż ojciec rodziny od 6 miesięcy jest bez pracy. Pani Gosia na co dzień pracuje w sklepie i obecnie jest jedynym żywicielem rodziny. Małżonkowie borykają się z problemami finansowymi, które dotyczą spłaty zaległych oraz aktualnych rat za zakupione mieszkanie. Pan Leszek wciąż szuka stałej pracy, jednak bezskutecznie. Trudni się on pracą dorywczą (budowlanka), którą zaoferował mu przyjaciel. Pani Gosia i pan Leszek są bardzo skromnym małżeństwem. Są ludźmi, którzy z całą pewnością poradziliby sobie gdyby tylko, mąż znalazł stałą pracę. Obecnie są przerażeni spłatą zaległych odsetek, które narastają im na koncie.
Pani Gosia i pan Leszek są bardzo kochającym się małżeństwem. Mimo wielu zmartwień wzajemnie potrafią podnosić się na duchu. Każde z nich stara się uzyskać dodatkowy dochód, w związku z tym pani Gosia coraz częściej zostaje w pracy po godzinach, zaś w tym samym czasie pan Leszek zajmuje się dziećmi. Ponadto pan Leszek stara się pracować dorywczo tyle, ile się tylko da, jednakże praca, którą się trudni kończy się (praca na budowie).
Rodzina pani Gosi i pana Leszka będzie bardzo wdzięczna za przekazane obuwie. Zeszłoroczne buty córki oraz małżonków są bardzo zniszczone i nie nadają się do noszenia. Ponadto będą bardzo wdzięczni za żywność oraz środki piorące.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione
Potrzeby rodziny
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne: Soki, napoje, słodycze.
II Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Płyny czyszczące, Szampon
Inne: Płyn do płukania.
III ODZIEŻ I OBUWIE
Odzież
Lp., Płeć, Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe)Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)Rozmiar, Sylwetka, Uwagi
1Mzimowekurtka, bluzka XL/170 szczupły bluza na zamek
2Kprzejściowe spodnie (jeansy)M/38 szczupła rozciągliwe
3Kprzejściowe spodnie (leginsy)140/146 szczupła

Obuwie
Lp., Płeć, Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)Rozmiar, Uwagi
1. M zimowe buty 41trapery
2. K zimowe buty (kozaki) 38 bez obcasa
3. K zimowe buty (kozaki) 33kolor czarny lub beż
IV. Materiały szkolne:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina
V. Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Poduszka
Inne: Kołdra 160 cm/200 cm. Poduszki - obojętnie jaki wymiar.
VI. Szczególne upominki:
Autko straż pożarna lub coś związanego ze strażą, szkatułka na drobiazgi, zestaw pogoleniu, zestaw balsam + żel Dove.1 2 3 4 5 7 9 10 11 52 53