Wołyń – bolesna lekcja historii

W ramach edukacji polonistycznej i historycznej młodzież z klas: III a, IV a, IVe i IVw uczestniczyła w projekcji filmu ,, Wołyń,,. Wyjazd zorganizowała pani Marta Całko.

Listopad miesiącem pamięci

Uczniowie ZSZiO przy okazji Święta Zmarłych pomyśleli także o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nie odmówi modlitwy. Dlatego wraz z księdzem Damianem Ziembikiewiczem oraz z panią Sylwią Oleksy porządkowali zaniedbane groby na cmentarzu komunalnym w Kamiennej Górze.

Uzupełniające wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016-2017

W dniu 21 pażdziernika 2016 zostały przeprowadzone uzupełniające wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSZiO w Kamiennej Górze. W wyniku głosowania, z którego wyłączeni byli uczniowie ostatnich klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej do Samorządu uczniowskiego weszli:

1. Czuba Klaudia 1A
  2. Matłoka Karolina 1A
  3. Klimecka Małgorzata 1C
  4. Michalik Dominik 1C
  5. Woźniak Karolina 1C
  6. Pyziak Klaudia 1C
  7. Dziubacka Dagmara 1C
  8. Wiktor Jan1C
  9. Gołębiewska Klaudia 1S
  10. Wojtarowicz Klaudia 1S
  11. Lizoń Weronika 1S
  12. Kumorek Nikodem 1S
  13. Wyszatkiewicz Agnieszka 1S
  14. Ostrowska Paulina 1S
  15. Pomietło Magdalena 1S
  16. Wiktor Krystian 1S
  17. Leśniak Adam 1S
  18. Plewa Dawid 1K
  19. Borys Piotr 1G

Dzień Nauczyciela w roku szkolnym 2016-2017

W tym jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, w Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom ZSZiO z okazji ich święta. Życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców. Dużo zdrowia, wielu sukcesów zawodowych w szczególności zadowolenia z uczniów!
życzy Samorząd Uczniowski

Otrzęsiny klas pierwszych w roku szkolnym 2016-2017

Dnia 7 października  2016 r. (piątek) odbyły się „Otrzęsiny uczniów klas I”. Impreza ta już na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkoły; organizują ją członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. Nasze pierwszaki musiały zmierzyć się z różnorodnymi konkurencjami i zadaniami m.in. z:

·       wykonaniem portretu wychowawcy,

·       prezentacją zawodu / klasy,

·       rozwiązywaniem quizu z zakresu wiadomości o szkole,

·       sprawdzeniu się w konkurencjach sportowych na wytrzymałość ,

·       dmuchaniem balonów na czas, który szybciej pęknie.

Nie zabrakło również zadania dla wychowawców klas I, a było nim owinięcie ucznia swojej klasy papierem toaletowym na czas.

Zmagania uczniów klas I wygrali uczniowie klasy IA, której wychowawcą jest pan Tomasz Wąsowski.

Kolejne miejsca zajęli uczniowie klas: IS – wychowawca pani Mariola Drozda

oraz III miejsce klasa  IC – wychowawca pani Magdalena Ulatowska

Pozostałe klasy zajęły ex aequo IV miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Na koniec imprezy głos zabrała dyrektor szkoły pani Mariola Jaciuk, gratulując wszystkim pierwszoklasistom hartu ducha, poczucia humoru i życząc im miłego pobytu w szkole. Wszyscy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów