Ostatnie pożegnanie

Życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych Świąt!

V Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

9 grudnia 2016r. odbyły się w naszej szkole eliminacje V Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. W Olimpiadzie wzięło udział 10 uczniów z klasy IV C  pod okiem opiekuna mgr Justyny Rawskiej.

Przywództwo w biznesie

W dniu 1 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne
XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Przywództwo w biznesie”, w której wzięło udział 69 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się19 uczniów z klas : II A, IV C, III E. Opiekunem Olimpiady była mgr Justyna Rawska.
Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzy etapowy konkurs, którego celem było m.in. rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze.
Program zawodów obejmował zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii
i praktyki biznesowej. Olimpiadę współorganizowały uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Spotkanie z prawnikiem

W ramach Europejskiego Dnia Prawnika i Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, 9 grudnia 2016r odbyło się w naszej szkole spotkanie z radcą prawnym p . Z. Kuśmierz - członkiem Okręgowej Izby radców Prawnych w Wałbrzychu.
Tematem spotkania było promowanie idei państwa prawnego, upowszechnianie informacji
o dostępie do wymiaru sprawiedliwości, podstawowych wartościach wymiaru sprawiedliwości, przybliżenie informacji o zawodzie prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa  obywatelskiego.