AKCJA EKOLOGICZNO- EDUKACYJNA

„STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY”

Akcja polega na zbiórce:
·      zużytych płyt CD/DVD/blu-ray
·      starych telefonów komórkowych
·      zużytych ładowarek do telefonów
·      baterii ( rodzaje: AAA, AA, C, D i 9V )

Uczniowie naszej szkoły, którzy wezmą udział w zbiórce odpadów otrzymają punkty dodatnie z zachowania

Odpowiedzialna za koordynację akcji : Elżbieta Rawska – sala 3 A
Czas trwania zbiórki odpadów : 01.11.2012 r. – 31.05.2013 r.
Regulamin akcji dostępny u opiekuna

Spotkanie z przedstawicielami PWSZ

W dniu 17.12.2012r (poniedziałek) uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z przedstawicielami Szkół Wyższych, tym razem z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Spotkanie z przedstawicielami WWSZIP

W dniu 7.12.2012r (piątek) uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości nt. „ Jak dać się skutecznie zrekrutować, jak się prezentować w czasie rozmowy rekrutacyjnej?”

Konkurs „Młody biznesmen – szansa na pierwszy milion”

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w dniu 30.11.2012 r. rozstrzygnął konkurs „Młody biznesmen – szansa na pierwszy milion”

Celem Konkursu było min. kształtowanie pozytywnego wizerunku Unii Europejskiej, popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz promowanie przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego.

Jako kryteria oceny prac przyjęto:
1) innowacyjność pomysłu,
2) realność założeń biznesplanu,
3) rentowność projektu.

Do wytypowania nagrodzonych prac zsumowano punkty jakie otrzymał każdy z wybranych pomysłów na biznes od poszczególnych oceniających. Na tej podstawie stworzono listę zwycięzców.

Uczennice  Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze zajęły czołowe miejsca w konkursie

I miejsce zajęła Wioleta Berdychowska uczennica klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk

III miejsce zajęła Renata Fijorek uczennica klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk

Opiekunem merytorycznym uczennic jest Pani mgr Agnieszka Długosz.

Uroczyste rozdanie nagród nastąpiło  podczas Konferencji organizowanej przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, która odbędzie się w 14 grudnia br. we Wrocławiu.

Szkolny konkurs literacki "Życie z AIDS"

W okresie od 22.11.2012 r. do 29.11.2012 r., w ramach akcji związanej ze Światowym Dniem Walki z AIDS został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Literacki „Życie z AIDS” .
Wyniki konkursu:
I miejsce Patrycja Zabiegło, kl. IV B
II miejsce Patrycja Lefelbajn, kl. II B
III miejsce Sandra Klenowska, kl. II
Wyróżnienia:
Kinga Biernat, kl. III B
Angelika Wołoćko, kl. III B
Emilia Cisek, kl. II B
Patrycja Prajzendanc, kl. II D

Organizatorami konkursu były p. Joanna Kuśmierczuk oraz p. Elżbieta Rosłon.