Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 26 października 2012r  o godz. 10.00 w salach 122 i 123 budynku A, odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego Oxford Plus.

Odpowiedzialna -  mgr Janina Wróblewska (sala 6 w budynku A).

Święto Szkoły

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących obchodzony był Dzień Patrona.

Szkołą nosi imię 29 Pułku Piechoty 2 Armii Wojska Polskiego. Tradycje tej jednostki kontynuuje 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Przedstawiciele tej jednostki tradycyjnie uczestniczyli w dzisiejszych (czwartek, 18 października) obchodach.

Z okazji Dnia Patrona w szkole zorganizowany został marszobieg, podczas którego młodzież musiała odnaleźć ważne obiekty na terenie miasta i wykonać zadania związane z ich historią lub teraźniejszością.

W szkolnej auli zorganizowany został apel. Młodzież obejrzała wykład prof. Normana Daviesa, dotyczący historii Polski. Wyświetlone zostały również prezentacje dotyczące największych zwycięstw odniesionych przez Polskich rycerzy i żołnierzy. O misji w Afganistanie opowiedział młodzieży jeden z jej uczestników, żołnierz 10 Brygady. W uroczystości uczestniczył Franciszek Kuszel, weteran 29 Pułku oraz samorządowcy.

W szkolnej sali sportowej rozegrany został turniej piłkarski z udziałem drużyn ze Świętoszowa, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu i z ZSZiO.

W przyszkolnym parku żołnierze ustawili strzelnicę, na której swoich sił próbowali uczniowie ZSZiO.

Artykuł wzięty z www.powiatowa.info

IV Konkurs Wiedzy Olimpijskiej - LONDYN 2012

W dniu 11.10.2012 r. w pracowni komputerowej odbył się IV konkurs z Wiedzy Olimpijskiej. Tematyką konkursu były letnie Igrzyska Olimpijskie „Londyn 2012”.W konkursie wzięło udział 11 uczniów ZSZiO. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 20 pytań testowych przy jak najmniejszej liczbie popełnionych błędów oraz w jak najkrótszym czasie. Nagrodami w konkursie były dyplomy.Organizatorami konkursu byli: Tomasz Wąsowski, Tomasz Wyszomirski oraz Piotr Jabłoński (obsługa informatyczna)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I.         Konrad Chojnowski              2A

II.        Ewelina Sowa                        2A

III.      Aneta Rusnarczyk                   4B

IV.      Michał Trzepak                        1W

V.        Anna Karawan                        4B

VI.      Patrycja Zabiegło                    4B

VII.     Bartosz Zdanowski                1W

VIII.   Angelika Giera                          4B

IX.      Andrzej Pawlik                         1W
X.        Janusz Zięba                          1W

XI.      Wojciech Popardowski          1W

Wolontariat

Wolontariusze z naszej szkoły pomagają w Jubileuszowym XV Przeglądzie Teatrów Amatorskich organizowanych przez DPS w Szarocinie

Dyskoteka

Dnia 5 października 2012r (piątek) od godz. 17.00 do 21.00 Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów naszej szkoły "dyskotekę dla klas pierwszych i nie tylko...". Na dyskotekę przyszły 83 osoby, w tym 62 osoby z klas pierwszych.