Studniówka 2013

4 stycznia 2013 r. w sali Pałacowej hotelu-restauracji Maria w Wałbrzychu odbyła się Studniówka uczniów sześciu klas maturalnych ZSZiO w Kamiennej Górze.
Wraz z zaproszonymi gośćmi, w imprezie trwającej do rana, uczestniczyło 250 osób.
Bal, tradycyjnie, został rozpoczęty dostojnym tańcem – polonezem.
Uczniowie również podziękowali  za organizację balu rodzicom, a także wychowawcom, nauczycielom oraz dyrekcji szkoły.

Stypendia wyrównywania szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych.

Pięcioro uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze otrzymywać będzie stypendia przyznane w ramach "Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych".

Program realizuje Urząd Marszałkowski. Z terenu całego województwa wpłynęły 593 wnioski. Urząd przyznał 420 stypendiów. Każdy z nich otrzymywać będzie 300 zł miesięcznie za okres od września 2012 do sierpnia 2013.

Stypendia uzyskali:
Tomasz Pikus (klasa IIw), opiekun  Zbigniew  Bednarek
Jakub Banasiewicz (IIIW), opiekun  Magdalena  Ulatowska
Justyna Szafraniec  i  Dominika  Smaga (IIA), opiekun Mariola  Drozda
Ewelina Tomaszek (IIIR), opiekun  Elżbieta  Rawska

W przygotowanie wniosków i pozyskanie stypendiów zaangażowała się szkolna pedagog K. Winiarska-Werbel.

Jasełka

Dnia 21.12.2012 r. w ZSZiO W Kamiennej Górze odbyły się szkolne jasełka pt. „Betlejem jest tutaj”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem p. Barbary Gryki oraz p. Elżbiety Rosłon. Ponadto, uroczystość uświetnił występ p. Anny Głuchowskiej, która zagrała oraz zaśpiewała pastorałki.

Po lekcjach uczniowie mieli mozliwość uczestnictwa w wigilii klasowej.

Życzenia Świąteczne

"Czytamy uczniom klas pierwszych"

Dnia 19.12.2012 roku w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 1 M wysłuchali fragmentów ksiązki "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa , która wprowadziła uczniów w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Było to drugie spotkanie w bibliotece. W październiku br. klasa 1F wysłuchała rozdziału z książki "Wielka księga strachu"  Pedro Rodrigeza.
Fragmenty obu książek czytała pani wicedyrektor Bożena Drożdżowska.
Organizatorką akcji czytania jest p. Zenobia King.