Konkurs „Młody biznesmen – szansa na pierwszy milion”

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w dniu 30.11.2012 r. rozstrzygnął konkurs „Młody biznesmen – szansa na pierwszy milion”

Celem Konkursu było min. kształtowanie pozytywnego wizerunku Unii Europejskiej, popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz promowanie przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego.

Jako kryteria oceny prac przyjęto:
1) innowacyjność pomysłu,
2) realność założeń biznesplanu,
3) rentowność projektu.

Do wytypowania nagrodzonych prac zsumowano punkty jakie otrzymał każdy z wybranych pomysłów na biznes od poszczególnych oceniających. Na tej podstawie stworzono listę zwycięzców.

Uczennice  Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze zajęły czołowe miejsca w konkursie

I miejsce zajęła Wioleta Berdychowska uczennica klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk

III miejsce zajęła Renata Fijorek uczennica klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk

Opiekunem merytorycznym uczennic jest Pani mgr Agnieszka Długosz.

Uroczyste rozdanie nagród nastąpiło  podczas Konferencji organizowanej przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, która odbędzie się w 14 grudnia br. we Wrocławiu.

Szkolny konkurs literacki "Życie z AIDS"

W okresie od 22.11.2012 r. do 29.11.2012 r., w ramach akcji związanej ze Światowym Dniem Walki z AIDS został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Literacki „Życie z AIDS” .
Wyniki konkursu:
I miejsce Patrycja Zabiegło, kl. IV B
II miejsce Patrycja Lefelbajn, kl. II B
III miejsce Sandra Klenowska, kl. II
Wyróżnienia:
Kinga Biernat, kl. III B
Angelika Wołoćko, kl. III B
Emilia Cisek, kl. II B
Patrycja Prajzendanc, kl. II D

Organizatorami konkursu były p. Joanna Kuśmierczuk oraz p. Elżbieta Rosłon.

Koncert J. Wajka w ZSZiO

Dnia 29.11.2012 r. o godz. 11.00 w hali sportowej ZSZiO grupa 250 uczniów klas II, III i IV wzięła udział w spotkaniu z Jarosławem Wajkiem – rockmanem, dawnym członkiem zespołu „Oddział zamknięty”.

Koncert profilaktyczny pt. „ Jutro jest….wtedy pochylisz się nad sobą” miał na celu uczulenie młodych ludzi na zagrożenia wynikające z używania alkoholu i innych narkotyków. Jarosław Wajk poruszał problemy bliskie dzisiejszej młodzieży:  samotność, brak zrozumienia wśród najbliższych, egoizm,  zafascynowanie światem bogactwa i blichtru.

Wajk, wokalista, autor tekstów i kompozytor, przez kilka lat borykał się z problemem alkoholizmu i narkomanii. Teraz dzieli się swoimi doświadczeniami z młodzieżą, wierząc,  że takie spotkania pomogą im w wybraniu trzeźwej drogi.

W bardzo osobistej historii artysty nie zabrakło wspomnień o prawdziwych ikonach sceny muzycznej. Jedną z nich był Ryszard Riedel, wokalista kultowego zespołu Dżem, który mimo kilkakrotnych odwyków, przegrał walkę z narkotykami. Była to opowieść z gorzkim morałem, której przesłanie podkreślały piosenki z repertuaru „Oddziału zamkniętego” i „Dżemu”.

Uczniowie pytani o wrażenia po odsłuchanym koncercie zgodnie twierdzili, że bardziej przemawia do nich historia opowiedziana przez kogoś, kto rzeczywiście ma za sobą doświadczenia, o których opowiada, niż zwykła pogadanka na lekcji wychowawczej.

Jarosław Wajk jest terapeutą, słuchaczem Szkoły Psychoterapii z siedzibą w Kamiennej Górze.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów

Dnia 28.11.2012 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych regionu wrocławskiego, legnickiego i wałbrzyskiego zostały wręczone dyplomy potwierdzające otrzymanie stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Z rąk Pani Ewy Mańkowskiej – wicewojewody dolnośląskiego i Pani Beaty Pawłowicz - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali uczniowie, którzy uzyskali w ubiegłym roku szkolnym promocję z wyróżnieniem lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Prezes Rady Ministrów w roku szkolnym przyznaje stypendium jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca.

Wśród tegorocznych laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze:

Wioletta Berdychowska – uczennica klasy trzeciej Technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk oraz

Ewelina Tomaszek – uczennica klasy trzeciej Liceum Profilowanego o profilu zarządzanie informacją.

Obu laureatkom serdecznie gratulujemy.

Wystawa w bibliotece szkolnej

19.11.2012 r o godzinie 10.30 (na długiej przerwie) w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie
z Panią Aurelią Krasowską-Sopatą, która opowiedziała o swojej pasji tworzenia prezentując przy tym swoje prace.