ZSZiO W PILOTAŻOWYM PROGRAMIE

ZSZiO W PILOTAŻOWYM PROGRAMIE WSPIERANIA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PROWADZĄCYCH PIONY CERTYFIKOWANYCH WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH

5 września 2017 r. dyrektor ZSZiO pani Mariola Jaciuk, wychowawca klasy
3a  technikum logistycznego z innowacją pedagogiczną logistyka w wojskowości panią Małgorzatą Cedzidło oraz przedstawiciele klasy mundurowej 3a odebrali z rąk sekretarza stanu w MON, pana Michała Dworczyka certyfikat uczestnictwa w ,,Pilotażowym programie wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych".

Program ma na celu wsparcie wytypowanych placówek oświatowych w zakresie spójnego
 i aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego.

Program będzie realizowany w formie zajęć teoretycznych i praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego w formie eksperymentu pedagogicznego a zajęcia będą się odbywały przy wsparciu jednostek wojskowych i instytucji podległych MON.

W pilotażowej edycji programu weźmie udział 50 szkół z całego kraju, wytypowanych przez oficerów Biura do Spraw Proobronnych. Oznacza to, że nasza szkoła i nasze klasy mundurowe zostały zauważone i docenione za swoje działania.

Tego samego dnia uczniowie odwiedzili również  jedyny w Europie XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oraz XXIII Międzynarodowe Targi Logistyczne w Kielcach.

Salon cieszy się coraz większym zainteresowaniem światowej branży obronnej a tym roku przypadła jubileuszowa edycja targów, które potrwają od 5 do 8 września 2017 roku.

Galeria Facebook

NARODOWE CZYTANIE

Dnia 5 września 2017r w naszej szkole odbyła się akcja Narodowe Czytanie.

Tegoroczny utwór „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji : „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, „Pamiątek Soplicy”  Henryka Rzewuskiego oraz „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego.

Uczniowie: Klaudiusz Bugański, Mikołaj Kowal, Patrycja Majcher, Dominika Macowska, Marta Gembalska, Klaudia Gołębiewska, Mikołaj Regewicz oraz ksiądz Piotr Żukowski odczytali wybrane fragmenty „Wesela”, których wysłuchali uczniowie klasy 2C, 2S, 4B, 4E.

Organizatorkami akcji były : pani Aurelia Krasowska - Sopata oraz pani Zenobia King.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 r. o godz. 10.00 w hali sportowej naszej szkoły odbyła się oficjalna  inauguracja roku szkolnego 2017/2018.
Dyrektor szkoły, pani Mariola Jaciuk w swoim wystąpieniu, zwróciła się do uczniów,
a w szczególności do pierwszoklasistów. Podkreśliła, że nowi uczniowie mogą liczyć na znalezienie wspaniałych przyjaciół, nauczycieli, którzy staną się przewodnikami, a także towarzyszami w  drodze zdobywania i pogłębiania wiedzy.
Ten rok szkolny niesie wiele wyzwań, którym trzeba odważnie stawić czoła - mówią zgodnie nauczyciele i uczniowie w pierwszym dniu po wakacjach.
Po zakończeniu spotkania uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy samych sukcesów
w nowym roku szkolnym!

Galeria Facebook

PROGRAM PROFILAKTYCZNY ALFA

PROGRAM  PROFILAKTYCZNY  ALFA

W dniach 10 - 11 maja 2017r uczniowie wszystkich klas ZSZiO uczestniczyli
w programie profilaktycznym ALFA, dotyczącym zachowań człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń terrorystycznych, handlu ludźmi, wykorzystywania ludzi do pracy. Spotkanie prowadzili pracownicy KPP w Kamiennej Górze.

Zapamiętaj, zanim podejmiesz decyzję o „okazyjnym” wyjeździe do pracy, na wycieczkę, zgłoszeniu się na „casting” - sprawdź!

Infolinia: + 48 22 622 19 85   lub +48 22 622 99 99

Matura 2017

Drogi Maturzysto,
nigdy nie zbaczaj z wybranej drogi,
którą obrałeś w wędrówce życia,
choćby Ci ciernie raniły nogi,
a cel wydawał się nie do zdobycia!

Najlepsze życzenia dla wszystkich maturzystów. Trzymamy mocno kciuki, żeby egzamin poszedł jak najlepiej, a wszystkie pytania i zadania okazały się tymi najprostszymi z najprostszych!