V Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

9 grudnia 2016r. odbyły się w naszej szkole eliminacje V Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. W Olimpiadzie wzięło udział 10 uczniów z klasy IV C  pod okiem opiekuna mgr Justyny Rawskiej.

Przywództwo w biznesie

W dniu 1 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne
XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Przywództwo w biznesie”, w której wzięło udział 69 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się19 uczniów z klas : II A, IV C, III E. Opiekunem Olimpiady była mgr Justyna Rawska.
Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzy etapowy konkurs, którego celem było m.in. rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze.
Program zawodów obejmował zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii
i praktyki biznesowej. Olimpiadę współorganizowały uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Spotkanie z prawnikiem

W ramach Europejskiego Dnia Prawnika i Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, 9 grudnia 2016r odbyło się w naszej szkole spotkanie z radcą prawnym p . Z. Kuśmierz - członkiem Okręgowej Izby radców Prawnych w Wałbrzychu.
Tematem spotkania było promowanie idei państwa prawnego, upowszechnianie informacji
o dostępie do wymiaru sprawiedliwości, podstawowych wartościach wymiaru sprawiedliwości, przybliżenie informacji o zawodzie prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa  obywatelskiego.

Święty Mikołaj

Jesteśmy po długo oczekiwanej wizycie Świętego Mikołaja, który 6 grudnia odwiedził naszą placówkę. Nie obyło się bez słodkości i rozmów ze Świętym, któremu towarzyszyły sympatyczne śnieżynki.

Wolontariat w ZSZiO nie tylko od święta

W dniu 5 grudnia 2016 roku z okazji Dnia Wolontariatu w naszej szkole odbyły się liczne konkursy związane w tematyką wolontariatu a w całej szkole można dostrzec plakaty zachęcające do pomocy potrzebującym.

W organizację dnia wolontariatu zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas.
Wszelkie podjęte działania prowadziły do integracji społeczności uczniowskiej oraz wrażliwości
i  otwartości na sytuację drugiego człowieka.

Ponieważ dobrze jest spotkać na drodze swojej pracy zawodowej młodych ludzi otwartych na potrzeby innych, wrażliwych i chętnych do niesienia pomocy, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas na rzecz drugiego człowieka.

Nie zawsze w życiu się udaje, nie zawsze możemy przewidzieć upadek i niepowodzenie, nigdy nie wiadomo, kiedy powieje nieprzychylny wiatr i zmiecie wszystkie nasze nadzieje i plany. Dobrze jest wtedy, nie pytając o przyczynę, podać rękę potrzebującym, podzielić się kawałkiem chleba, wolnym czasem, dobrym słowem i nadzieją na lepsze jutro…. Dobrze jest wiedzieć, że jest ktoś, na kogo można liczyć.