Startujemy z kolejnym projektem staży zagranicznych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia została zawarta umowa finansowa pomiędzy Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie a Powiatem Kamiennogórskim na realizację przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze projektu staży zagranicznych pt.: „Profesjonalizm    i pasja w usługach gastronomicznych i hotelarskich na przykładzie niemieckim”. Projekt ZSZiO zostanie    w całości sfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji realizując projekt ze środków PO WER dofinansowuje projekty, które przeszły pozytywnie procedurę selekcji: ocenę formalną i merytoryczną w programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 Mobilność edukacyjna w konkursie w latach 2015 i 2016, ale nie zostały zaakceptowane do realizacji ze względu na wyczerpanie środków finansowych na ten cel (lista rezerwowa)

Tym razem uczestnicy projektu rekrutować się będą spośród adeptów trzech zawodów: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa oraz technik logistyk.

Proponowane szkolenie stażowe umożliwi  młodzieży uzupełnienie praktycznych umiejętności obsługi hotelowej, zapozna z nowymi trendami i systemami produkcji i serwowania dań w gastronomii       w połączeniu z logistyką reklamy, marketingu i opłacalności usług.

Celem projektu jest  również poprawa umiejętności językowych, komunikacyjnych i branżowych oraz  przygotowanie do pracy w  przedsiębiorstwach gastronomicznych i hotelarskich.

Oprócz tego uczniowie udoskonalą praktyczne umiejętności w zakresie  korzystania z programów komputerowych wspomagających pracę w rezerwacji hotelowej, organizacji reklamy,  rachunkowości            i  administracji firmy.

Staże odbywać się będą w renomowanych zakładach gastronomicznych i hotelarskich Lipska, o co zadba wieloletni i sprawdzony partner ZSZiO – Europa-Haus Leipzig.

Wyjazd pierwszej 30-osobowej grupy planowany jest na połowę września 2017 roku. Po powrocie do Kamiennej Góry w połowie października, ich miejsce zajmie kolejnych 30 stażystów.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ZSZiO

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rzecz leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

W tym roku nasza szkoła na konto orkiestry przekazała 680,00 zł + 450,00 zł za wylicytowany łańcuszek, który został zakupiony z pieniędzy zebranych podczas szkolnej zbiórki zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

Sesja egzaminacyjna 2017 rozpoczęta !!!

Uczniowie ZSZiO rozpoczęli zimowe zmagania egzaminacyjne.
Od dnia  9.01.2017 r., kiedy to przystąpili do części pisemnej potwierdzającej kwalifikacje
w zawodzie aż do końca stycznia będą sprawdzali swoje umiejętności w etapach praktycznych.

Wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za wyniki egzaminu !!!

Ostatnie pożegnanie

Życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych Świąt!

« Nowsze 1 2 4 5 6 7 8 9 49 50