Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej.

„Nauczyciel to zawód z pasją
i misją”

W piątek (13.10.2017 r.) obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany "Dniem Nauczyciela". Z racji tego, że przypada ono w tym roku w sobotę, w naszej szkole uroczystości zorganizowano w piątek. W czasie powiatowych obchodów DEN w kamiennogórskim ZSO było uroczyście, ale za sprawą programu przygotowanego przez uczniów "Ogólniaka" również wesoło. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

KONFERENCJA - KLASY MUNDUROWE

Dnia 6.10.2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyła się Wojewódzka Konferencja poruszająca temat klas mundurowych i ich roli w procesie kształtowania proobronnych i obywatelskich postaw młodzieży.

Gościem honorowym była Sekretarz Stanu w MEN pani Marzena Machałek. Patronat nad konferencją objął Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA

04.10.2017 r. w ZSZiO w Kamiennej Górze o godzinie 11.00 rozpoczął się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – etap szkolny, do którego zgłosiło się 70 osób z naszej szkoły. Została ona przeprowadzona pod nadzorem Szkolnego Komitetu w skład którego weszli: Małgorzata Cedzidło, Mariola Drozda, Katarzyna Winiarska-Werbel. Uczestniczyło w niej 70 uczniów klas IVA, IIIA, IIIR, II A, IIC. Olimpiada trwała 40 minut i zawierała 25 zadań, punktowanych następująco: prawidłowa odpowiedź - 2 pkt, brak odpowiedzi – 0 pkt., nieprawidłowa odpowiedź – (-1) pkt.

Trzymamy kciuki za zakwalifikowanie się naszych podopiecznych do kolejnego etapu.

Coroczny turniej wiedzy logistycznej od 2008 roku organizuje Wyższa Szkoła Logistyki z Poznania. Jest jedynym w Polsce konkursem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści i laureaci są zwolnieni z pisemnego etapu egzaminu zawodowego.

Małgorzata Cedzidło

Mariola Drozda

DYREKCJA w LIPSKU

Dnia 29 września 2017 Dyrekcja ZSZiO odwiedziła 30-osobową grupę uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, przebywających od dnia 17 września 2017 roku w Lipsku (Niemcy). Uczniowie realizują czterotygodniowy staż zawodowy.

Staż ma na celu promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Staże odbywają się w ramach Projektu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY W JAWORZE!!!

W dniach 20-21 września 2017 roku w Jaworze odbyły się Dolnośląskie Zawody Strzeleckie im. „Żołnierzy Września 1939”. Naszą szkołę reprezentowały klasy mundurowe.

Zawody odbyły się w 3 konkurencjach:

1. Biathlon (bieg 100m + strzelanie do celów metalowych),

2. Strzelanie z karabinka kbks,

3. Rzut granatem na celność.

Miło nam poinformować, że reprezentacja ZSZiO pod opieką p. Tomasza Wąsowskiego zdobyła pierwsze i drugie miejsce w województwie w rzucie granatem drużynowo.

Mateusz Czerwiński zdobył pierwsze miejsce indywidualnie w strzelaniu z karabinka KBKS.

Organizatorem bardzo sprawnie przeprowadzonych zawodów było Starostwo Powiatowe w Jaworze i Jaworski Klub Strzelecki „UR” pod honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Gratulujemy serdecznie naszym wspaniałym chłopakom!!!

« Nowsze 1 2 4 5 6 7 8 9 56 57